Vlada Pokrajine Beč i Bečki gradski senat

Portret gradonačelnika Michaela Ludwiga


Ime i prezime Funkcija E-mail
Ludwig Michael Predsednik Vlade Pokrajine Beč i gradonačelnik (SPÖ) michael.ludwig@wien.gv.at
Gaal Kathrin Zamenica gradonačelnika, zamenica predsednika Vlade Pokrajine Beč, gradska ministarka (SPÖ)
Resor za stambenu politiku, stanogradnju, obnovu grada i pitanja žena
kathrin.gaal@gws.wien.gv.at
Wiederkehr Christoph Zamenik gradonačelnika, zamenik predsednika Vlade Pokrajine Beč, gradski ministar (NEOS)
Resor za  obrazovanje, mlade, integraciju i transparentnos
christoph.wiederkehr@neos.eu
Czernohorszky Jürgen Član Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradski ministar (SPÖ)
Resor za klimu, životnu sredinu, demokratiju i personal
juergen.czernohorszky@gif.wien.gv.at
Hacker Peter Član Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradski ministar (SPÖ)
Resor za socijalna pitanja, zdravstvo i sport
peter.hacker@wien.gv.at
Hanke Peter Član Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradski ministar (SPÖ) Resor za finansije, privredu, rad, internacionalne odnose i Bečka javna preduzeća peter.hanke@wien.gv.at
Kaup-Hasler Veronica Članica Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradska ministarka (SPÖ;) Resor za kulturu i nauku kaup-hasler@wien.gv.at
Sima Ulli Članica Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradska ministarka (SPÖ) Resor za inovacije, urbanističko planiranje i mobilnost ulli.sima@wien.gv.at
Arnolder Bernadette Članica Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradska ministarka bez resora (ÖVP)  
Jungnickel Isabelle Članica Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradska ministarka bez resora (ÖVP)  
Kraus Peter Član Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradski ministar bez resora (GRÜNE)  
Pühringer Judith Članica Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradska ministarka bez resora (GRÜNE  
Nepp Dominik Član Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradski ministar bez resora (FPÖ) dominik.nepp@fpoe.at

Upravni resori grada Beča

U Beču je službeni jezik njemački. Na ovoj internet-stranici Vam nudimo osnovne informacije na maternjem jeziku. Aktualiziramo ih redovno, iako se to ne dešava uvijek odmah poslije nastalih izmjena, tako da ne garantujemo za potpunost i tačnost. Ukoliko imate dodatnih pitanja molimo Vas da s Magistratom stupite u kontakt po mogućnosti na njemačkom jeziku. Za sadržaje na ovoj stranici odgovorna je:
Služba za štampu i informacije Beč (Magistratsko odjeljenje 53)
Formular za kontakt