Vlada Pokrajine Beč i Bečki gradski senat

Portret gradonačelnika Michaela Ludwiga


Ime i prezime Funkcija E-mail
Ludwig Michael Predsednik Vlade Pokrajine Beč i gradonačelnik (SPÖ) michael.ludwig@wien.gv.at
Vassilakou Maria Zamenica gradonačelnika, zamenica predsednika Vlade Pokrajine Beč, gradska ministarka (GRÜNE)
Resor za urbanizam, saobraćaj, zaštitu klime, planiranje energije i participaciju građana
maria.vassilakou@wien.gv.at
Czernohorszky Jürgen Član Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradski ministar (SPÖ)
Resor za, obrazovanje, integraciju, mlade i personal
juergen.czernohorszky@gif.wien.gv.at
Gaal Kathrin Članica Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradska ministarka (SPÖ)
Resor za stambenu politiku, stanogradnju, obnovu grada i pitanja žena
Hacker Peter Član Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradski ministar (SPÖ)
Resor za socijalna pitanja, zdravstvo, i sport
Hanke Peter Član Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradski ministar (SPÖ)
Resor za finansije, rivredu, digitalizaciju i internacionalne odnose
Kaup-Hasler Veronica Članica Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradska ministarka (SPÖ)
Resor za kulturu i nauku
Sima Ulli Članica Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradska ministarka (SPÖ)
Resor za zaštitu životne okoline i bečka javna preduzeća
ulli.sima@wien.gv.at
Nepp Dominik
Zamenik gradonačelnika i predsednika Vlade Pokrajine Beč, gradski ministar bez resora (FPÖ) dominik.nepp@fpoe.at
Krauss Maximilian Član Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradski ministar bez resora (FPÖ) maximilian.krauss@fpoe.at
Schweiger-Stenzel Ursula Članica Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradska ministarka bez resora (FPÖ) ursula.stenzel@fpoe.at
Schock Eduard Član Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradski ministar bez resora (FPÖ) eduard.schock@fpoe.at
Wölbitsch Markus Član Vlade Pokrajine Beč i Gradskog senata, gradski ministar bez resora (ÖVP) markus.woelbitsch@wien.oevp.at
U Beču je službeni jezik njemački. Na ovoj internet-stranici Vam nudimo osnovne informacije na maternjem jeziku. Aktualiziramo ih redovno, iako se to ne dešava uvijek odmah poslije nastalih izmjena, tako da ne garantujemo za potpunost i tačnost. Ukoliko imate dodatnih pitanja molimo Vas da s Magistratom stupite u kontakt po mogućnosti na njemačkom jeziku. Za sadržaje na ovoj stranici odgovorna je:
Služba za štampu i informacije Beč (Magistratsko odjeljenje 53)
Formular za kontakt